top of page

Старе англійське прислів’я «Життя складається з дрібниць» найбільше пасує як епіграф до статті про дизайн. Чи не так? Варто лише всерйоз замислитись про те значення, яке має дизайн в нашому житті, як одразу приходить розуміння рівня відповідальності, що його несуть представники всіх галузей цієї творчої діяльності.

Щодня виходячи на вулицю, ми маємо справу з численними об’єктами. Хочемо ми цього чи ні, але їхні візуальні образи умить закарбовуються у нашій пам’яті. З дизайном ми також контактуємо, наприклад, беручи до рук улюблену книгу або потрапивши на черговий сайт в Інтернеті.

Як же відрізнити хороший дизайн від поганого? Питання, звичайно, не позбавлене амбіційності, та відповісти вельми просто. Ми ж бо усі знаємо, що означає «добре», а що «погано». Інша справа — не зізнаватися в цьому собі. Для одних хорошим є той дизайн, який виконано з урахуванням усіх вимог, що їх висунув замовник. Для інших — той, що виглядає складно, мудровано і багатозначно. По суті ж хороший дизайн завжди зручний, зрозумілий, аргументований, об’єктивний, розрахований для відведеного простору й культурного контексту та — найважливіше — орієнтований на реципієнта, якому притаманно думати. Незалежно від того, йдеться про графічний, ландшафтний, промисловий чи веб-дизайн, сенс від того не змінюється.

Продукт, ідея якого належала замовнику і була реалізована дизайнером, потрапляє у реальний світ. Тут все і стає на свої місця. На жаль, на сьогодні більшість прикладів ілюструє невтішну картину: замовники женуться за голосною рекламою, якій призначено одне — давати прибуток, а дизайнери захоплені самим процесом — в такій ситуації мало хто думає про результат і наслідки.
Водночас візуальна специфіка нашого світосприйняття прогресує кожного дня. Все менше уваги приділяється змісту, тексту та смислу, все більше — формі, зображенню та поверхні.

Нині дизайн охопив більшість аспектів навколишньої дійсності, й усі розуміють рівень його впливу на формування загальної візуальної культури.

Dizclub

bottom of page